Kurzy první pomoci jinak

„Živě“ znamená formou praktického nácviku, příběhů z praxe a realistických simulací, které umožňují dlouhodobě zapamatování nabytých dovedností. Navíc s vlastním e-bookem, který dostanete po kurzu na e-mail místo obecné a neaktuální příručky.

Jak vznikly „živé“ kurzy?

 • Seděla jsem v přeplněném autobuse a hleděla na mladíka, který se zmítal v křečích. Bylo mi 18 let (2005), uměla jsem odebrat krev, změřit krevní tlak ale nedokázala jsem pomoci člověku „holýma rukama“. „Lucko, tak dělej něco.“ Ozvalo se od kamarádů, kteří čekali, že jako studentka zdravotní školy okamžitě zasáhnu, jako v té době oblíbená Stefani. Rozklepaným hlasem jsem společně s řidičem zavolala záchrannou službu. Hlavou mi běžely myšlenky, že už nikdy nechci nic podobného zažít.

  Sestra v „akci“
 • Záchranářka nebo učitelka? 10. patro bez výtahu a transport pacienta do sanitky ženou subtilní postavy? Rozum zvítězil a s ním absolvování oboru Učitelství sociálně zdravotních předmětů pro střední odborné školy na Pedagogické fakultě v Olomouci. Srdce a touha po praxi byla tak silná, že zároveň začala i aktivní éra dobrovolnické činnosti, soutěží, preventivních akcí, cvičení a projekt Pomáháme pomáhat (2008), který se změnil ve stálý tým.

  Byla jste přijata!
 • „Jo, první pomoc... o tom jsme slyšel naposled na ZŠ“, „V rámci autoškoly nám pouštěli nějaké staré video“, „Však to stačí zašpendlit jazyk...“ Společně se spolužačkou Ivou a dalšími lidmi v týmu jsme se rozhodli, že se pokusíme učit první pomoc jinak. Vyvíjeli jsme učení první pomoci zážitkem a realizovali kurzy první pomoci zdarma nebo dotované různými projekty.

  Jde to <br />i jinak
 • Začali padat otázky: „A děláte takové kurzy i pro firmy?“, „Chceme váš kurz pro jiné pobočky a klidně ho zaplatíme.“, „Můžeme si vás objednat zase za rok.“ a my jsme neměli odpověď. Zeptali jsme se tak (2014) dvou nezávislých porot, co si o naši první pomoci myslí? 1. místo v souteži Rozjezdy roku v Královehradeckém kraji a 1. místo v kategorii „podnikatel v sukni“ v soutěži Podnikavá hlava byl jasný signál pro oficiální založení První pomoc ŽIVĚ.

  Rozjeďte <br />to!

Naším smyslem se stalo vyvíjení a předávání zážitků, které mohou zachránit život.

Naši lektoři

Mgr. Lucie Balarinová Zakladatelka

+420 724 587 551
Lucie Balarinová
Mgr. Lucie Balarinová Zakladatelka

Dominik Huňák Lektor

603 910 466
Dominik Huňák
Dominik Huňák Lektor

Marek Balicki, DiS. Lektor

+420 731 939 731
Marek Balicki
Marek Balicki, DiS. Lektor

Antonín Hoffmann Lektor

Antonín Hoffmann
Antonín Hoffmann Lektor

Lukáš Háze Lektor

+420 723 256 152
Lukáš Háze
Lukáš Háze Lektor

Mgr. Markéta Hribiková Lektor

Markéta Hribiková
Mgr. Markéta Hribiková Lektor

Bc. Martina Langmajerová Lektor

Martina Langmajerová
Bc. Martina Langmajerová Lektor

Martin Kostřeba, DiS. Lektor

Martin Kostřeba
Martin Kostřeba, DiS. Lektor

Tereza Sasínková Lektor

Tereza Sasínková
Tereza Sasínková Lektor

Mgr. Iva Hlavinková Lektor

+420 724 587 551
Iva Hlavinková
Mgr. Iva Hlavinková Lektor

Ondřej Kamenický Obchodní manažer

607 175 653
Ondřej Kamanický
Ondřej Kamenický Obchodní manažer
S kým rádi pracujeme?

S kým rádi pracujeme?

Roustoucí portfolio našich služeb je výsledkem dobré spolupráce s uvedenými subjekty, děkujeme.

Agentura Bambina

Profesionální hlídání dětí pečlivě vybranými chůvami, které pravidělně školíme v první pomoci! 

http://www.chuvahk.cz

Záchranka - aplikace

Fandíme vývojářům a vřele doporučujeme instalaci Aplikace ZÁCHRANKA, která v případě nouze jednoduchým způsobem kontaktuje Zdravotnickou záchrannou službu a odešle Vaši přesnou polohu.

http://www.zachrankaapp.cz

Liána Coworking, z.s.

Díky spolupráci s "Liána Coworking" můžeme kurzy realizovat v příjemném prostoru.

http://www.lianahk.cz

S-Drive s.r.o.

V oblasti defenzivní jízdy spolupracujeme s akreditovaným školícím střediskem S-Drive s. r. o., které zajišťuje komplexní vzdělávání řidičů na novém polygonu v Hradci Králové. S instruktory S-Drive s 16. letou praxí jsme pro Vás připravili unikátní kurz PŘEŽIJ TO!

http://s-drive.cz/

RC Heřmánek

Rodinné centrum Heřmánek je prvním místem, kde jsme začali učit a vyvíjet kurzy speciálně zaměřené na první pomoc u dětí. Od roku 2010 se tak zde můžete pravidelně setkávat s našimi lektory na kurzech pro rodiče.

http://www.rc-hermanek.cz/